Az USA nagykövetsége nem tud abban segíteni, hogy az amerikaiak elhagyják Izraelt
Az Egyesült Államok jeruzsálemi nagykövetsége azt közölte, hogy „jelenleg nincs abban a helyzetben, hogy evakuálja vagy közvetlenül segítse az Izraelből távozó amerikaiakat”.
Az Egyesült Államok izraeli nagykövete az X-en közzétett bejegyzésében azt tanácsolta a távozni kívánó amerikai állampolgároknak, hogy Egyiptomon, és ne Jordánián keresztül utazzanak.
Mike Huckabee nagykövet szerint eleve korlátozottak a lehetőségek Izrael elhagyására. Azt javasolta a távozóknak, hogy utazzanak az Izraeli Turisztikai Minisztérium által üzemeltetett transzferbusszal az egyiptomi Tabába, és ott vagy Kairóban szálljanak repülőre.
Tel-Avivból egyelőre nem indulnak gépek, de ha újra is indul a légi közlekedés, azok lesznek előnyben, akik az izraeli légitársaságtól, az El Altól vettek jegyet.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom