Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy száz géppel bombázta az iráni vezetők központját
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) azt jelentette, hogy a légierő körülbelül száz repülőgépe több mint 250 bombát dobott le Teherán felett az iráni vezetők központjára.
A komplexumban célba vett épületek között volt Irán elnöki irodája, Irán Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsának székhelye, egy olyan épület, amelyet Irán „legmagasabb fóruma” használ találkozókra, valamint egy „iráni hadseregtisztek kiképzésére szolgáló intézmény” – közölte az izraeli hadsereg.
A közlemény szerint ez a komplexum Irán egyik legbiztonságosabb létesítménye, amelyben gyakran találkoztak a rezsim vezetői és biztonsági tisztviselői, és ahol többek között az iráni nukleáris programról, valamint az Izrael elpusztításáról szóló tervről tárgyaltak.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom