Az amerikai hadsereg eddig több mint 1700 célpontot támadt Iránban
Az amerikai hadsereg vasárnap óta további 700 célpontot támadott Iránban, és új bombázókat és vadászgépeket vetettek be a művelet során. Az amerikai Központi Parancsnokság (CENTCOM) kedden közölte, hogy az Epic Fury műveletnek nevezett hadművelet során összesen több mint 1700 célpontot támadtak meg. A bevetett fegyverek között vannak B–1-es és B–2-es bombázók, valamint F–15-ös vadászgépek is. A CENTCOM korábban bejelentette, hogy hétfőn a kuvaiti légvédelem tévedésből lelőtt három amerikai F–15-ös vadászgépet, de a pilóták még időben katapultáltak, így túlélték a baráti tüzet.
(CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom