A kormány két gépet indít majd Jordániából, hogy hazahozzon magyarokat
Szijjártó Péter külügyminiszter az Igazság órája című műsorban beszélt arról, hogy a Közel-Keletről milyen lehetőségeik vannak hazatérni a magyaroknak.
A miniszter azt mondta, hogy Izraelből szárazföldi úton, Egyiptom és Jordánia felé érdemes elindulni. Megemlítette, hogy a Wizz Air az egyiptomi Sarm es-Sejkből heti háromról tízre sűríti majd a járatait.
Szijjártó szerint Jordánia repülés szempontjából biztonságos, ezért szerdán és csütörtökön a kormány két úgynevezett repatriáló repülőjáratot indít Ammánból, amivel 90-90 embert tudnak hazahozni.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom