Lakókocsiban élni, tengerparton ébredni, naponta új helyeket felfedezni. Sokan vágynak erre a látszólag felhőtlen életre, de csak kevesen vannak azok, akik tényleg belevágnak. Közéjük tartozik Baksa-Szijj Alexandra és Baksa Ferenc, akik szinte minden pénzüket és szabadidejüket „Pedróra”, a lakóautójukra áldozták. A kocsit két év alatt saját kezűleg, családi segítséggel építették, és most már hónapok óta Spanyolországot illetve Portugáliát járják, miközben digitális nomádként dolgoznak. De hogyan lehet 8 négyzetméteren élni, dolgozni, pihenni? Erről is meséltek a DW Magyar stábjának útjuk egyik állomásán, a spanyolországi Salamancában, illetve arról, hogy ugyan 8 négyzetméter nem sok, de cserébe minden alkalommal lenyűgöző a tengerparton reggelizni.
A videó a Deutsche Welle és a Telex együttműködésének keretében jelent meg.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom