Putyin és Trump telefonon beszélt a közel-keleti helyzetről
Telefonon beszélt egymással szombaton Vlagyimir Putyin orosz elnök és Donald Trump amerikai elnök. A beszélgetés mintegy 50 percig tartott, és a két elnök megvitatta a Közel-Keleten kialakult helyzetet. Putyin azt mondta, elítéli Izrael katonai műveleteit, és aggodalmát fejezte ki a konfliktus eszkalálódása miatt. Putyin megismételte Oroszország azon javaslatát, hogy keressenek kölcsönösen elfogadható megoldásokat az iráni nukleáris kérdésben.
A beszélgetésről Trump közleményt adott ki, ebben azt írta: „Úgy érzi, ahogy én is, hogy véget kell vetni ennek az izraeli-iráni háborúnak, amire én kifejtettem, hogy az ő háborújának is véget kell vetni.”
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom