Jordánia és Libanon is megnyitotta a légterét, az iráni továbbra is zárva van

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Jordánia helyi idő szerint szombat reggel fél 8-kor megnyitotta a légterét – közölte az ország polgári légiközlekedési hatósága. Jordánia pénteken lezárta le a légterét, az Irán ellen indított izraeli támadás után. A jordániai hadsereg később azt közölte aznap, hogy több drónt és rakétát is elfogtak, amik veszélyt jelentettek lakott területekre.

Libanon helyi idő szerint délelőtt tíz órakor nyitotta meg a légterét, az NNA állami hírügynökség közlése szerint. Az ország polgári légiközlekedési hatósága ugyanakkor jelezte, hogy helyi idő szerint este fél 11-től másnap reggel hat óráig újra lezárják a légterüket a légiközlekedés elől.

Irán közben jelezte, hogy további értesítésig zárva tart a légtere.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!