Irán szerint értelmetlen folytatni a tárgyalásokat az Egyesült Államokkal

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az iráni kormány szerint értelmetlen folytatni az atomprogramjáról szóló tárgyalásokat az Egyesült Államokkal az izraeli rakétatámadások után – jelentette a Reuters brit hírügynökség. Teherán azzal vádolta meg Washingtont, hogy támogatta az izraeli akciót.

Az iráni külügyi szóvivő a Tasnim iráni hírügynökség jelentése szerint közölte, hogy nem lehet úgy tárgyalni, hogy közben a másik fél engedélyezi Izraelnek, hogy Irán területeit támadja. A szóvivő kijelentette, hogy a támadás nem történt volna meg Washington engedélye nélkül – írta a Reuters. Ennek ellenére a külügyi szóvivő azt mondta, hogy még nem döntötték el véglegesen, részt vegyenek-e a vasárnapi tárgyalásokon.

A Trump-kormányzat tárgyalásos úton akarta rákényszeríteni Teheránt arra, hogy hagyjon fel az atomfegyver kifejlesztésével. Az elmúlt napokban befagytak a tárgyalások, de vasárnap tartottak volna egy új fordulót Ománban. A tárgyalásokról, és az izraeli támadások kapcsolatáról ebből a cikkünkből tudhat meg többet.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!