Megszavazták a Pride-ot betiltó törvényjavaslatot Magyarországon

Megszavazták a Pride-ot betiltó törvényjavaslatot Magyarországon
Fotó: Momentum Mozgalom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Megszavazta a Pride ellehetetlenítését célzó törvényjavaslatot a magyar parlament kormánypárti többsége kedd délután, írta a Telex. A jövőben tilos lesz olyan gyűlést tartani, amely a homoszexualitást népszerűsíti, a szervezőket és a résztvevőket akár 200 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik. A Fidesz a gyermekek védelmére hivatkozva korlátozza a gyülekezési jogot.

A javaslatot 136 igen, 27 nem szavazattal, tartózkodás nélkül fogadta el az Országgyűlés. A gyülekezési törvény módosítását a Jobbik és a Mi Hazánk képviselői is támogatták, Orbán Viktor, Gulyás Gergely és Rogán Antal nem vett részt az ülésen, így nem is szavaztak.

A Momentum képviselői a szavazás előtt füstgyertyát gyújtottak, szovjet himnuszt játszottak, és Orbán-Putyin csókolózós fényképével szórták tele a Parlamentet a Telex beszámolója szerint.

A hétfő reggel benyújtott törvénymódosítást kivételes eljárásban, egy nap alatt tárgyalták. Annyira sürgős volt a módosítás, nem várták meg vele azt az Alaptörvény-módosítást, amely kimondja, hogy a gyermekek „megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz” való jog megelőz olyan régi alkotmányos jogokat is, mint a gyülekezés és véleménynyilvánítás szabadsága.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!