„Nincs többé Bosznia-Hercegovina” – mondta a boszniai szerbek elítélt elnöke

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szerdán első fokon börtönbüntetésre ítélték a boszniai Szerb Köztársaság elnökét, az Orbán Viktorral jó kapcsolatot ápoló Milorad Dodikot. A 444 azt írja, az ítélethirdetés után Dodik azt mondta:

„Mától kezdve nincs többé Bosznia-Hercegovina. Szükségem van az emberek támogatására, és a végsőkig el fogok menni.”

Dodik az X-en azt írta, először Aleksandar Vučić szerb elnökkel, majd Orbán Viktor miniszterelnökkel beszélt, akik mindketten támogatásukról biztosították.

A boszniai Szerb Köztársaság elnökét azzal vádolták, hogy nem volt hajlandó figyelembe venni a boszniai államszervezet felett gyámkodó Christian Schmidt főképviselő döntéseit. Ezt a vád szerint azzal tette, hogy aláírta a nemzetközi főképviselő intézményének és hatásköreinek elutasításáról szóló törvényt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!