Észak-Karolinában legyőzték a kormányzójelöltet, aki korábban „fekete nácinak” nevezte magát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Josh Stein, Észak-Karolina állam főügyésze megnyerte a kormányzói választást, legyőzve Mark Robinsont, aki többek között azzal vált híressé, hogy „fekete nácinak” vallotta magát.

Korábban a Telex is megírta, hogy komoly botrány tört ki Észak-Karolinában, amikor kiderült, hogy a republikánus kormányzójelölt több mint 10 évvel ezelőtt egy pornóoldal üzenőfalán egy posztban „fekete nácinak” nevezte magát, és a rabszolgaság visszaállításáról írt.

Mark Robinson – Fotó: Sam Wolfe / Reuters
Mark Robinson – Fotó: Sam Wolfe / Reuters

Robinson a kijelentései előtt kifejezetten esélyesnek számított, mindkét oldal tízmilliókat költött el a kampány során. Az utolsó hat hétben azonban Robinson nemcsak hogy nem kapott további pénzügyi támogatást olyan szervezetektől, mint a Republikánus Kormányzók Szövetsége, hanem a szövetségesei is elpártoltak mellőle.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!