Egy korai exit poll szerint a demokrácia helyzete motiválta a legjobban a választókat
Egy exit poll szerint a választók az amerikai demokrácia állapotát nevezték meg a legfontosabb kérdésként, amikor arról döntöttek, hogy kit szavaznának meg elnöknek. A megkérdezettek 35 százaléka választotta ezt az opciót, míg a gazdaság helyzetét 31 százalékuk. Harmadik helyen az abortusz jött 14 százalékkal, majd a bevándorlás 11-el. A külpolitikát csupán négy százalékuk tartotta a fő motivációnak.
Fontos megjegyezni, hogy ezek korai adatok, és valószínűleg változni fognak, ahogy az este folyamán több hullámban érkeznek az exit pollok.
(BBC)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom