Donald Trump újabb államokat nyert el

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Alabama (9), Tennessee (11) és Oklahoma (7) államokban is Donald Trump republikánus elnökjelölt győzött a CNN és az AP közlése szerint. A CNN már Floridát (30), és Missourit (10) is odaadta Trumpnak, az AP pedig Mississippit (6). A zárójelekben az elnyert elektori szavazatok száma látható, a győzelemhez 270-et kell összegyűjteni.

A győztest ilyenkor még csak az amerikai sajtó hirdeti ki, az első megszámolt szavazatok, a nem a győztes személyét, hanem szavazási preferenciákat mérő exit poll eredmények és a korábbi választási eredmények figyelembevételével, miután úgy ítélik meg, hogy az egyik jelölt már behozhatatlan előnyre tett szert. Ezeket a bejelentéseket gyakorlatilag hivatalos eredményként szokta elfogadni mindenki, még akkor is, ha még nem számolták meg az összes szavazatot.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!