Az elveszett voksok fosztogatója: a zöldek jelöltjére szavaztak tömegesen az amerikai arabok

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Mint korábbi cikkünkben írtuk, a nagy pártok jelöltjei a kicsik spoiler-hatásától tartottak ezen a választáson. Félelmük tárgya az volt, hogy a nem republikánus, nem demokrata, kisebb párti vagy független jelöltek túl sok értékes voksot elvesznek tőlük, ami a szoros csatatérkörzetekben elektorokba vagy mandátumokba kerülhet. Mindenesetre a Zöld Párt elnökjelöltje, Jill Stein meglepően jól szerepelt a michigani, arab-amerikaiak lakta Dearbornban, ahol a voksok 22 százalékát kapta. Összevetésül Kamala Harris 28, Donald Trump 47 százalékot kapott – írja az NBC.

Magyarán valószínű, hogy korábban a demokratákra szavazó emberek mentek el, és adták le protestszavazatukat a harmadik párti jelöltre, Steinre. Tették ezt a Biden-kormány (aminek Harris az alelnöke) Izraelt támogató politikája, és a gázai ügy elhanyagolása miatt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!