Egy szavazó nevében írt bombafenyegetést az egyik szavazóhely dolgozója Georgiában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Georgia állam fontos csatatere lesz az elnökválasztásnak, a szavazás viszont rögtön egy letartóztatással indult az államban. Hétfőn ugyanis a Reuters cikke szerint letartóztatták Gray városának egyik szavazóhelyiségének dolgozóját, amiért bombafenyegetést küldött a szavazóhelyiségbe, ráadásul egy szavazó nevében.

A 25 éves Nicholas Wimbish még október 16-án összetűzésbe keveredett egy szavazatát korábban leadó szavazóval. Másnap levelet írt a szavazó nevében a helyi választási bizottságnak, amiben megvádolta saját magát azzal, hogy egy „bújtatott liberális választási csaló”, aki megzavarta a szavazni akaró állampolgárokat, és ezzel akarja befolyásolni a választás eredményét. A levélben a szavazó nevében azt írta, hogy Wimbish (vagyis ő) és minden más dolgozó a szavazóhelyiségben jobb, ha sűrűn néz a háta mögé, és megfenyegetett mindenkit, hogy „erőszakos leckét kapnak” majd arról, mi történik azokkal, akik el akarják csalni a választást.

A levelét azzal zárta: „UI: robbanó játék a szavazóhelyen”.

Wimbish ellen bombafenyegetés miatt emeltek vádat, és azért, mert hamis információval látta el az FBI-t. Georgia államban a legfrissebb felmérések szerint amúgy 1 százalékkal vezet Donald Trump, Jones megyében viszont 2020-ban Trump kapta a szavazatok 67 százalékát. Hogy melyik államban hogy állnak a felmérések szerint az elnökjelöltek, ezen a térképünkön is megnézhetik.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!