Spanyolország katonai gépeket küld Libanonba állampolgárai kimenekítésére
Margarita Robles spanyol védelmi miniszter bejelentette, hogy a spanyol kormány két katonai repülőgépet küld Libanonba, hogy evakuálja 350 ott tartózkodó állampolgárát. Robles elmondta, hogy a gépek csütörtökön indulnak el Spanyolországból, „ha a légtérben uralkodó körülmények ezt lehetővé teszik”.
A bejelentés egy nappal azután történt, hogy José Manuel Albares spanyol külügyminiszter felszólította a Libanonban tartózkodó spanyolokat, hogy hagyják el az országot, Izraelt pedig arra, hogy hagyjon fel a határon túli támadással.
Spanyolország 676 katonát is állomásoztat Libanonban az ENSZ békefenntartó missziója keretében.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom