Spanyolország katonai gépeket küld Libanonba állampolgárai kimenekítésére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Margarita Robles spanyol védelmi miniszter bejelentette, hogy a spanyol kormány két katonai repülőgépet küld Libanonba, hogy evakuálja 350 ott tartózkodó állampolgárát. Robles elmondta, hogy a gépek csütörtökön indulnak el Spanyolországból, „ha a légtérben uralkodó körülmények ezt lehetővé teszik”.

A bejelentés egy nappal azután történt, hogy José Manuel Albares spanyol külügyminiszter felszólította a Libanonban tartózkodó spanyolokat, hogy hagyják el az országot, Izraelt pedig arra, hogy hagyjon fel a határon túli támadással.

Spanyolország 676 katonát is állomásoztat Libanonban az ENSZ békefenntartó missziója keretében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!