Irán legfőbb vezetője „az Egyesült Államokat és néhány európai országot” okolja a közel-keleti konfliktusért
Ali Hamenei ajatollah, Irán legfőbb vezetője „az Egyesült Államokat és néhány európai országot” okolta a közel-keleti konfliktusért, szerinte ezek az országok „hamisan állítják, hogy békét és nyugalmat hoznak a térségbe”. Hamenei az iráni elit egy csoportjával találkozott Teheránban, és azt mondta, ezeknek „el kell tűnniük” ahhoz, hogy a térség országai békében élhessenek.
Azt is mondta, hogy „gyászol” Haszan Naszrallah Hezbollah-vezér halála miatt, de nem halasztotta el az elitekkel való találkozóját, mert Irán gyásza „éltető és hajtó” erő.
Egy magas rangú iráni tisztviselő a Reutersnek azt mondta, Hamenei jelenleg egy biztonságos helyen tartózkodik.
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom