A közel-keleti helyzet miatt már 400 forint közelében jár az euró, fél éve nem volt ilyen
Gyengüléssel reagálnak a közel-keleti konfliktusra a feltörekvő devizák, szerdán 11.32-kor 399 forintba került egy euró a bankközi devizapiacon, ami azt jelenti, hogy fél éve nem járt ezen a magyar fizetőeszköz, írja a Hvg. Egy euró augusztus elején került utoljára kicsivel többe, mint 398 forint. A dollár ugyanekkor átlépte a 360 forintos szintet, vagyis erősödik, a lap szerint azért, mert ilyen helyzetben sok befektető viszi szívesebben a pénzét a legbiztonságosabb devizába.
A lap szerint a folyamat már kedden napközben is tartott, akkor kezdték beárazni azt, hogy lehet valamilyen konfliktus Irán és Izrael között. Ez azóta is folytatódik: a hét elején még 1,12 dollárba is került egy euró, most már az 1,1-es szinthez is közel járt.
(Hvg.hu)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom