Az S.O.S. Románia a Mi Hazánkkal lehet egy EP-frakcióban
Az S.O.S. Románia országos bizottsága hétfőn úgy döntött, hogy két európai parlamenti képviselőjük csatlakozzon a Szuverenisták néven újonnan létrejött EP-frakcióhoz, írta az Agerpres. A testület arról is döntött, hogy Diana Şoşoacă pártelnököt indítják az államelnök-választáson.
A Szuverenisták nevű szélsőjobboldali pártokból álló frakció alakulását az Alternatíva Németországnak (AfD) kezdeményezheti, írta korábban az Eurológus értesüléseire hivatkozva a Telex. A frakció tagjai közt lehet az SOS Románia mellett a magyarországi Mi Hazánk Mozgalom, a spanyol SeAcabó La Fiesta, a görög NIHK, a lengyel Konföderáció (Konfederacja Wolnosc i Niedpodleglosc), a szlovákiai Hnutie Republika és az alapítást kezdeményező német AfD.
Az európai parlamenti frakcióalakítás előnye a magasabb költségvetési támogatás, illetve a több megszólalási lehetőség, feltétele, hogy legalább hét országból legyenek benne képviselők. A hátránya viszont az lehet, hogy a Szuverenistáké lehet a harmadik populista, EU-szkeptikus, szélsőjobboldali képviselőcsoport az új ciklusban, ami nehézkessé teheti az ilyen erők közös fellépését, foglalta össze a Telex.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom