Első futómű nélkül landolt egy Boeing az isztambuli repülőtéren

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Meghibásodás miatt orrfutómű nélkül szállt le a FedEx Airlines egyik Boeing 767-es teherszállító repülőgépe szerdán az isztambuli repülőtéren, sérülés nem történt – írja az MTI.

A párizsi Charles de Gaulle repülőtérről felszállt Boeing pilótája értesítette az isztambuli repülőtér irányítótornyát, hogy nem nyílik ki a futóműve, ezért a torony segítségét kérte, hogy landolni tudjanak, így sikerült a kifutópályán tartania a 767-est. A hiba okáról egyelőre sem a Boeing, sem a repülőtér nem adott ki tájékoztatást.

A leszállásról készült videofelvételeken az látszik, hogy szikrák repkedtek és füst gomolyog, miközben a repülőgép talajjal érintkező első részével végigsiklik a kifutópályán, majd megállás után a készenlétbe helyezett reptéri mentőegységek tűzoltóhabot fecskendeznek rá.

Az elmúlt időszakban sok incidens történt a Boeing gépekkel: kiszakadt kerekek, ajtópanelek, kilazult rögzítések, üzemanyag-szivárgás.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!