Hűségesküt kellett tenniük Kim Dzsongun iránt az észak-koreaiaknak

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kim Dzsongun észak-koreai vezető iránti hűségesküre kötelezték az észak-koreaiakat, a hatalomra kerülése óta először – közölte egy dél-koreai kutatóintézet hétfőn. A szöuli székhelyű Dél és Észak Fejlődés Intézete (SAND) szerint, amely fényképeket is közzétett az eskütételi ünnepségről, a fogadalmakat valószínűleg még az észak-koreai vezető január 8-i, negyvenedik születésnapja alkalmából tették.

Észak-Korea hivatalosan sosem erősítette meg Kim Dzsongun pontos születési dátumát, erről csupán feltételezések születtek, de az ehhez hasonló korábbi eskütételi ünnepségeket mind a korábbi vezetők születésnapján rendezték, írja az MTI.

„Kim Dzsongun azon választása, hogy hűségeskü-ceremóniát tartson a negyvenedik születésnapján, miközben megkezdte tizenharmadik hatalomban töltött évét, egyfajta politikai magabiztosság felé tett lépést jelez, amellyel eltér elődjeinek megközelítésétől” – áll a SAND elemzésében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!