Magyarországi szerkesztőségeket perelt be Orbán Viktor

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Több szerkesztőséget beperelt Orbán Viktor magánszemélyként, amiért azok lapszemlében lehozták, hogy a Spar üzletlánc átalakította működését és Svájcba menekítette magyarországi vagyona egy részét, írja a Media1-re hivatkozva a Telex.

A magyar miniszterelnök többek között a 24.hu, a 444.hu, a Klubrádió, a Hírklikk szerkesztőségeit perelte be, de az Index.hu-t és az Economx-ot is. A hírt a Klubrádió, illetve a 24.hu főszerkesztői, a Hírklikk egyik illetékese és a 444.et kiadó Magyar Jeti Zrt. vezérigazgatója is megerősítette a Telexnek.

A Media1 úgy tudja, Orbán Viktor azok miatt a cikkek miatt indított pert, amelyekben a sajtótermékek azt írták, a Spar Svájcba menekítette magyarországi vagyona egy részét, így akadályozva meg, hogy a miniszterelnökhöz közeli oligarchák megszerezzék a vállalatot. A témáról először az Economx számolt be, ezt vette át a többi perbe vont médium.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!