Izrael kiszabadított két túszt Rafahból egy légi csapásokkal kísért rajtaütésben

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az izraeli hadsereg két túszt mentett ki hétfő reggel a légi csapásokkal kísért rajtaütésben Rafah városából, írja a SkyNews. Mindkét férfit a Hamász fegyveresei rabolták el a Nir Jichak kibucból október 7-én. A 60 éves Fernando Simon Marman és a 70 éves Louis Har jól vannak, egy izraeli kórházba szállították őket.

„Hosszú ideig dolgoztunk ezen a műveleten. A megfelelő körülményekre vártunk” – mondta Richard Hecht alezredes, az izraeli hadsereg szóvivője.

Palesztin tisztviselők szerint a rajtaütésben legalább egy ember meghalt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!