Koszovói útlevéllel már minden EU-s tagállamba vízum nélkül lehet utazni, Romániába is

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az európai államok közül utolsóként döntött úgy Spanyolország, hogy elismeri a koszovói útlevelet, miután 2024. január elsejétől a koszovói állampolgárok vízum nélkül utazhatnak az Európai Unió és a schengeni övezet területén. Románia már korábban meglépte ezt, noha Spanyolországhoz hasonlóan nem ismeri el független országként a Koszovói Köztársaságot.

Besnik Bislimi koszovói miniszterelnök-helyettes szombaton üdvözölte, hogy a többi európai országhoz hasonlóan Spanyolország is úgy döntött, hogy elfogadja a koszovói útlevelet, írta az Europa Libera.

Az EU 2023 áprilisában hagyta jóvá a vízumkötelezettség eltörlését a koszovói állampolgárok számára.

Az uniós tagállamok közül öt nem ismeri el Koszovó függetlenségét, Spanyolország mellett Görögország, Ciprus, Szlovákia és Románia, a koszovói útlevelet azonban elfogadták.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!