Szigorúan őrzik szilveszterkor a kölni dómot
Gépfegyveres rendőrök járőröznek Köln belvárosában, miután a hatóságok egy iszlamista csoport fenyegetésére hivatkozva szigorú védelmi intézkedéseket vezettek be a város nevezetességénél, a dómnál. „Az átcsoportosítás célja megelőzni bármiféle esetleges támadást” – közölte Martin Lotz, a zónáért felelős rendőrtiszt pénteken.
Az MTI tudósítása szerint Lotz elismerte, hogy a gépfegyveres rendőrök látványa sokak számára nyugtalanító lehet, de szerinte az akció célja, hogy az emberek biztonságban ünnepelhessék az újévet.
A német hatóságokat még karácsony értesítették egy iszlamista csoport fenyegetéséről, ezért már akkor megerősítették a dóm körüli biztonsági intézkedéseket. Magát a dómot lezárták a turisták elől. Vasárnap egy 30 éves tádzsik férfit is őrizetbe vettek, aki a gyanú szerint a támadást előkészítendő látogatott el a dómba.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom