Ciolacu szerint a román állampolgárok 2025-ben már vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba
2025-ben már vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba a román állampolgárok, mondta kedden Marcel Ciolacu miniszterelnök a Prima Newsnak adott interjújában, hozzátéve, hogy ez közös erőfeszítés lesz, az amerikai román diaszpóra támogatását is kérte, a román állam és az amerikai állam pedig nagy részt fog vállalni ebben, írta a News.ro.
„Ez a stratégiai partnerség megerősítése, sokat beszéltünk a vízummentes utazásról, és több mint biztos, hogy jövőre bejelenthetjük, hogy 2025-től vízum nélkül utazhatunk majd az Egyesült Államokba” – mondta Ciolacu.
Az Egyesült Államokban tett hivatalos látogatása során a román kormányfő találkozott a külügyminiszterrel, a védelmi miniszterrel és az energiaügyi miniszterrel is, a továbbiakban pedig találkozik az Egyesült Államok néhány fontosabb vállalatának vezetőivel is.
„Az amerikai kongresszusban is találkozom majd a bizottsági elnökökkel. Szilárdan hiszem, hogy a végén mindannyian ugyanarra a következtetésre jutunk. Mindenesetre az én szemszögemből és az amerikai fél szempontjából ez egy olyan látogatás, amely egyértelmű következtetésekkel fog végződni” – mondta Marcel Ciolacu.
A miniszterelnök szerdáig tartózkodik hivatalos látogatáson az Amerikai Egyesült Államokban.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom