Az oroszok ismét drónokkal támadták a nyugat-ukrajnai Lvivet
Tűz ütött ki egy lvivi raktárépületben, és egy ember súlyosan megsebesült a nyugat-ukrajnai város elleni orosz támadás után – közölte Makszim Koszickij regionális kormányzó a Telegramon. A város polgármestere, Andrij Szadovij azt írta, hogy a „támadás következtében ég egy ipari raktárépület Lviv egyik kerületében”.
Az ukrán légierő is azt közölte, hogy drónok támadták Lvivet és a működő légvédelmi rendszereket.




A lengyel határhoz közeli Lviv (német nevén Lemberg) Ukrajna egyik legbiztonságosabb nagyvárosa, de az utóbbi időben több orosz támadás is érte. Augusztusban három ember halt meg a városra mért légicsapásokban.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom