Elindultak a magyar barlangi mentők az amerikai kutatóval a felszín felé

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szombat délután, helyi idő szerint 14:29-kor elindult a hordágy a felszín felé a dél-törökországi Morca-barlang 1040 méter mélységben levő HOPE bivakjából – tudatta a Magyar Barlangi Mentőszolgálat helyszínen dolgozó csapatának vezetője, dr. Nyerges Miklós. A hordágyon a 40 éves amerikai kutató, Mark Dickey fekszik, akinek súlyos bélrendszeri vérzése van, és még a múlt héten lett rosszul.

A 720 méteres mélységben kialakított következő bivakig Dickeyt bolgár, lengyel, horvát és magyar tagokból álló csapat szállítja a tervek szerint. A sérültet az olasz csapat orvosa és asszisztense kísérik.

A magyar csapat előreláthatólag 4-500 méter között veszi át majd a sérültet. A magyar–horvát közös csapat egészen a barlang 100-150 méteres szintjéig tervezi szállítani a hordágyat. Az egész akció akár tíz napig is eltarthat.

Jelenleg 29 barlangi mentő van a helyszínen, így a 40 fős hivatásos olasz team után a második legnagyobb számú küldöttség a többnemzetiségű akcióban. Az eredeti kutató expedíció több tagja, köztük egy magyar barlangkutató és négy kolozsvári magyar barlangkutató még a helyszínen vannak, ők támogatják a mentési munkálatokat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!