Oroszországot és Belaruszt is visszahívták a Nobel-díj idei átadójára

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Oroszországot és Belaruszt idén meghívták a Nobel-díj 2023-as átadójára, miután tavaly az orosz–ukrán háború miatt kihagyták őket a meghívottak listájáról. Mellettük Iránt is meghívták, aminek rezsimje az ENSZ szerint emberiesség elleni bűnöket követhetett el a rendszerellenes tiltakozások résztvevői ellen, írja a BBC.

A Nobel Alapítvány közleménye szerint most azokat is igyekeznek bevonni, akik amúgy nem értenek egyet a Nobel-díj értékeivel, állításuk szerint ezzel akarnak utat nyitni annak, hogy az eltérő nézetűek között is meginduljon egy párbeszéd.

A hat Nobel-díjból ötöt minden évben Stockholmban adnak át, míg a Nobel-békedíjat Oslóban. Hogy miért a norvégok osztják a Nobel-békedíjat, amikor az összes többit a svédek, arról itt írtunk.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!