Kézigránátot robbantott egy idősotthonban egy 85 éves férfi Horvátországban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kézigránát robbant abban az idősotthonban Horvátországban, ahol ketten meghaltak, egy ember pedig megsérült vasárnap – közölte hétfőn a horvát rendőrségre hivatkozva az MTI. A bombát az egyik idős lakó aktiválta.

A robbanás vasárnap történt a Zágrábhoz közeli Dugo Selóban, egy idősgondozást nyújtó családi házban, ahol egy 85 éves férfi és egy 81 éves nő életét vesztette, egy 79 éves férfit pedig súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba. A rendőrség közleménye szerint a kézigránátot a 85 éves férfi robbantotta a fel a ház földszinti konyhájában. Rajtuk kívül még ketten tartózkodtak az idősotthonban, de ők nem sérültek meg.

Nada Petkovic, a Dugo Seló-i szociális intézet megbízott vezetője a horvát közszolgálati televíziónak azt mondta: egyelőre nem lehet tudni, a 85 éves férfi miért követte el tettét, de ismeretei szerint súlyos betegségben szenvedett, a legutóbbi orvosi vizsgálat pedig kimutatta, hogy állapota rosszabbodott.

A rendőrség már gyilkosság és gyilkossági kísérlet ügyében folytat nyomozást.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!