Az ukránok az Egyesült Államoktól várnak biztonsági garanciákat a NATO-csatlakozásukig

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrajna a héten tárgyalásokat kezd az Egyesült Államokkal, hogy biztonsági garanciákat kapjon a NATO-csatlakozási folyamat lezárultáig, írta Telegram-csatornáján Andrij Jermak, Volodimir Zelenszkij elnök kabinetfőnöke.

Azt egyelőre nem tudni hivatalosan, hol folytatják majd le a tárgyalásokat, de a Wall Street Journal úgy tudja, hogy augusztus 5–6-án a szaúd-arábiai Dzsiddában jön létre az amerikai–ukrán találkozó.

Jermak azt közölte, a tárgyalások három fázisban zajlanak le, a végén az állam- és kormányfők fognak találkozni.

A tárgyalások alapját a NATO július eleji, Vilniusban tartott csúcstalálkozója jelenti, amelyen a G7-ek és a hozzájuk csatlakozott tíz ország támogatást és fegyvereket ajánlott fel az orosz invázió elleni fellépéshez.

„A biztonsági garanciák Ukrajna számára konkrét, hosszú távú kötelezettségek lesznek, amelyek biztosítják Ukrajna képességét az orosz agresszió leküzdésére és megfékezésére a jövőben. Ezek egyértelműen megfogalmazott formátumok és támogatási mechanizmusok” – írta Jermak.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!