Ferenc pápa a gabonaexport újraindítását kérte az oroszoktól
Ferenc pápa a fekete-tengeri gabonamegállapodás helyreállítására szólította fel Oroszországot. A katolikus egyházfő szokásos vasárnapi üzenetében arra kérte Moszkvát, tegye lehetővé Ukrajna számára, hogy tengeri kikötőiből gabonát exportáljon.
„Azért fordulok testvéreimhez, az Orosz Föderáció hatóságaihoz, hogy a fekete-tengeri kezdeményezés folytatódjon, és a gabonát biztonságosan lehessen szállítani”
– mondta Ferenc pápa.
Oroszország július 17-én jelentette be, hogy nem hosszabbítja meg az egyezséget. A fekete-tengeri gabona exportjáról tavaly júliusban született megállapodás. Az alku értelmében három fekete-tengeri kikötőből biztonságos folyosókon keresztül lehet gabonát exportálni, és a megállapodás végrehajtását Törökország koordinálja. A megállapodást legutóbb május 17-én hosszabbították meg hatvan nappal. (Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom