A lengyel határnál mozgolódik a Wagner-csoport

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök szerint előfordulhat, hogy magukat migránsnak kiadó Wagner-zsoldosok bejutnak az Európai Unió területére a belarusz–lengyel határon keresztül. Szerinte a „hibrid hadviselés” egyik eleme, hogy Prigozsin emberei elősegítik a Lengyelországba irányuló illegális migrációt. Morawiecki szerint a lengyel–litván határnál fekvő Grodno városánál egy százfős Wagner-alakulat vonult fel. A júniusi Wagner-lázadást Alekszandr Lukasenko belarusz elnök közreműködésével rendezték, aki hátországot adott Prigozsinnak és harcosainak. Lukasenko korábban tagadta, hogy bármilyen köze lenne a belarusz–lengyel határnál kialakult migránsválság előidézésben. (BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!