Erdoğan: Ukrajna kétségtelenül megérdemli a NATO-tagságot
Recep Tayyip Erdoğan szerint „Ukrajna kétségtelenül megérdemli, hogy a NATO tagja legyen”. Ezt azután jelentette ki, hogy Volodimir Zelenszkij elutazott hozzá Törökországba. Az ukrán elnök pedig nagyon örült a török elnök kijelentésének.
Orbán Viktor kicsit másképp gondolkodik török szövetségesénél: a magyar miniszterelnök már többször beszélt arról, hogy egy olyan országot, ami háborúban áll, nem lehet behozni a NATO-ba, mert akkor a többi tagország is arra kényszerülne, hogy segítsen neki. Orbán inkább azt javasolná, hogy a NATO-n kívül hozzanak létre valamiféle katonai szövetséget, mert a NATO egy védelmi szövetség, nem pedig háborús. (CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom