Függővé váltak a hattyúk a Komárom melletti mákföldeken, és ott is rekedtek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nem tágítanak a függővé vált hattyúk a Komárom melletti mákföldről, emiatt lassú pusztulás várhat rájuk – írja a szlovák Denník N magyar nyelvű kiadása, a Napunk.sk. A lap szerint a madarak nemrég lepték el a szlovákiai Izsa és Pat közötti mákföldet, és nemcsak több ezer eurós kárt okoznak, de a túlzott mákfogyasztás rossz hatással van az emésztőrendszerükre, többtucatnyi példány már bele is pusztult a túlzott mákevésbe, legalább 150 állat pedig függővé vált a toxikus növénytől.

A hattyúk mákfogyasztását a lapnak nyilatkozó szakértő a klímaváltozásnak tulajdonítja, szerinte a rendkívül enyhe telek miatt az utóbbi években egyre több bütykös hattyú és más vízimadár telel át a Kárpát-medencében, sőt, sokan egész évben itt maradnak, a hidegebb időszakban pedig a szántóföldeken keresnek táplálékot.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!