Tűz ütött ki egy aranybányában, 27-en meghaltak a perui tragédiában
Legalább 27 munkás halt meg egy dél-perui aranybányában keletkezett tűzben – közölték a hatóságok helyi idő szerint vasárnap. Ez volt a dél-amerikai ország történelmének egyik legsúlyosabb bányászati tragédiája – írja a France24.com.
A bánya közelében gyászoló vagy aggódó hozzátartozók gyűltek össze, híreket várva szeretteikről. „Rövidzárlat volt, és ebből keletkezett a robbanás. Nagyon megrázott bennünket mindaz, ami történt” – mondta Francisco Idme Mamani, akinek 51 éves testvére, Frederico veszett oda a szerencsétlenségben.
A rendőrség és az ügyészség is megerősítette, hogy a tüzet, amely az Arequipa régióban található La Esperanza 1 bánya egyik alagútjában keletkezett, rövidzárlat okozta. Giovanni Matos ügyész egy tévéműsorban mondta azt, hogy 27-en haltak meg a bányában. Az áldozatok száz méterrel a föld alatt voltak.
A helyi média korábban azt közölte, hogy a tűz egy robbanás után keletkezett a távoli Condesuyos tartományban lévő bányában. A robbanás meggyújtotta a bánya fa tartószerkezeteit. Túlélőkről nem érkezett jelentés, ahogyan arról sem, hogy hányan tartózkodtak a bányában a tűz idején.
A bányászat a perui gazdaság egyik motorja, a GDP több mint nyolc százalékát adja. Peru a világ második legnagyobb ezüst-, réz- és cinktermelője, Latin-Amerika első számú cink-, ón-, ólom- és molibdéntermelője.
Tavaly a bányászati és energiaügyi minisztérium adatai szerint 39 ember halt meg bányászattal kapcsolatos balesetekben.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom