21 napig volt a romok foglya egy ló Törökországban, túlélte

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Élve szabadítottak ki egy lovat a romok alól a törökországi földrengés után 21 nappal az ország délkeleti részén fekvő Adiyaman városában. A csodával határos esetről hétfőn számolt be Twitter-oldalán a török mezőgazdasági minisztérium.

A közzétett felvételen látszik, hogy a lovat a lábán vezetik ki az összeomlott épület maradványai közül.

A túlélőt a zajok alapján fedezték fel, és egy kotrógép segítségével szabadították ki. Az állatorvosok ellátták, majd átadták a gazdájának, számolt be a minisztérium.

A február 6-i földrengésnek Törökországban és Szíriában mintegy 51 000 halálos áldozata van.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!