21 napig volt a romok foglya egy ló Törökországban, túlélte
Élve szabadítottak ki egy lovat a romok alól a törökországi földrengés után 21 nappal az ország délkeleti részén fekvő Adiyaman városában. A csodával határos esetről hétfőn számolt be Twitter-oldalán a török mezőgazdasági minisztérium.
A közzétett felvételen látszik, hogy a lovat a lábán vezetik ki az összeomlott épület maradványai közül.
A túlélőt a zajok alapján fedezték fel, és egy kotrógép segítségével szabadították ki. Az állatorvosok ellátták, majd átadták a gazdájának, számolt be a minisztérium.
A február 6-i földrengésnek Törökországban és Szíriában mintegy 51 000 halálos áldozata van.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom