Egymást okolják a demokraták és a republikánusok azért, mert egyre kevesebbet ér az amerikaiak jövedelme
Az amerikaiak reáljövedelme (azaz az, hogy ténylegesen mennyit érnek a bevételeik) a 2020-as Covid-járvány idején jelentősen megnőtt a nagylelkű állami segélyeknek köszönhetően. Ezek az állami programok azonban azóta nagyrészt lejártak, és hiába hosszabbította volna meg őket a demokraták többsége, a republikánusokon elbukott ez a javaslat.
A segélyek megszűnésén kívül persze az infláció is hozzátesz ahhoz, hogy egyre kevesebbet érjenek a fizetések, emiatt pedig sokan elégedetlenek. Bár a Demokrata Párt igyekszik hangsúlyozni, hogy ezek globális folyamatok eredményei, a republikánusok szerint Biden elnöksége tehet a csökkenő reáljövedelmekről.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom