Tizenkilenc embert agyonlőttek a rendőrök Madagaszkáron, miután a tömeg megrohamozott egy rendőrőrsöt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Tizenkilencen meghaltak és huszonegyen megsérültek Madagaszkáron hétfőn, miután a rendőrség tüzet nyitott a tömegre, amely megpróbált megrohamozni egy rendőrőrsöt – írja a Reuters beszámolója alapján az MTI.

Az incidens a madagaszkári fővárostól 330 kilométerre fekvő Ikongo városában történt.

A feldühödött tömeg a rendőrség elmondása szerint elégtételt akart venni négy gyanúsítotton, akik a rendőrségi fogdában voltak. A gyanúsítottak a rendőrség szerint elraboltak egy albínó kisfiút, az anyját pedig megölték. A kisfiú nem került elő.

A rendőrség közleménye szerint a lövöldözésben elhunytak családjainak anyagi kártérítést ajánlottak fel a biztonsági erők.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!