Tizenkilenc embert agyonlőttek a rendőrök Madagaszkáron, miután a tömeg megrohamozott egy rendőrőrsöt
Tizenkilencen meghaltak és huszonegyen megsérültek Madagaszkáron hétfőn, miután a rendőrség tüzet nyitott a tömegre, amely megpróbált megrohamozni egy rendőrőrsöt – írja a Reuters beszámolója alapján az MTI.
Az incidens a madagaszkári fővárostól 330 kilométerre fekvő Ikongo városában történt.
A feldühödött tömeg a rendőrség elmondása szerint elégtételt akart venni négy gyanúsítotton, akik a rendőrségi fogdában voltak. A gyanúsítottak a rendőrség szerint elraboltak egy albínó kisfiút, az anyját pedig megölték. A kisfiú nem került elő.
A rendőrség közleménye szerint a lövöldözésben elhunytak családjainak anyagi kártérítést ajánlottak fel a biztonsági erők.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom