A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint sikerült visszakapcsolni a hálózatra a zaporizzsjai atomerőművet

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrán forrásokra hivatkozva a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség azt közölte, hogy helyreállt a kapcsolat az ukrán elektromos hálózat és a zaporizzsjai atomerőmű között. Ugyanakkor a mai nap nem is egy, hanem két alkalommal vált le a hálózatról az erőmű, miután nem messze tőle tűz ütött ki egy szénerőműben, ami megrongálta az atomerőmű vezetékeit is.

Jelenleg egy vezeték köti a hálózathoz az erőművet.

A kapcsolat megszűnése a reaktorok túlmelegedésével fenyeget, az erőmű hűtéséhez ugyanis áram kell. Ha az erőmű működik, akkor ezt megtermeli magának, de ha nem, akkor más forrásból kell szereznie.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!