Az ukrán miniszterelnök-helyettes szerint még a tél előtt evakuálni kell a donyecki régió településeit
Irina Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes szerint még a tél beállta előtt mindenképpen evakuálni kell az embereket a donyecki régió ukránok által ellenőrzött településeiről, mert a terület földgázellátását nem lehet biztosítani.
Volodimir Zelenszkij elnök szombat este rendelte el Donyeck megye ukrán ellenőrzés alatt álló településeinek kötelező kiürítését. Szerinte még mindig százezren élnek azon a területen, ahol jelenleg ádáz harc dúl. „Minél többen elhagyják Donyecket, annál kevesebb embert tud megölni az orosz hadsereg” – mondta. Azt ígérte, a távozók kárpótlást fognak kapni. (Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom