Svédország és Finnország egyszerre, hivatalosan is benyújtotta a felvételi kérelmét a NATO-ba

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Svédország és Finnország hivatalosan is benyújtotta felvételi kérelmét a NATO-ba, erről Mircea Geoană, a NATO főtitkár-helyettese posztolt szerdán a Facebookon. Geoană megjegyzése szerint a két ország egyszerre tette le a felvételi kérelmét, a finnekét Klaus Korhonen, a katonai szövetséghez delegált finn nagykövet vitte, míg a svédekét Axel Wernhof svéd nagykövet nyújtotta át Jens Stoltenberg főtitkárnak a szövetség brüsszeli székhelyén.

„Ez egy remek nap a biztonságuk szempontjából kritikus időszakban” – kommentálta az eseményt Mircea Geoană.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!