Svédország és Finnország egyszerre, hivatalosan is benyújtotta a felvételi kérelmét a NATO-ba
Svédország és Finnország hivatalosan is benyújtotta felvételi kérelmét a NATO-ba, erről Mircea Geoană, a NATO főtitkár-helyettese posztolt szerdán a Facebookon. Geoană megjegyzése szerint a két ország egyszerre tette le a felvételi kérelmét, a finnekét Klaus Korhonen, a katonai szövetséghez delegált finn nagykövet vitte, míg a svédekét Axel Wernhof svéd nagykövet nyújtotta át Jens Stoltenberg főtitkárnak a szövetség brüsszeli székhelyén.
„Ez egy remek nap a biztonságuk szempontjából kritikus időszakban” – kommentálta az eseményt Mircea Geoană.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom