Az ukrajnai Donyeck régió vezetője arra kéri a lakosokat, hogy hagyják el a területet a fokozódó támadások veszélye miatt
Pavlo Kirilenko, az ukrán vezetésű donyecki régió kormányzója arra kérte az ott lakókat, hogy hagyják el a területet a katonai eszkaláció veszélye miatt. Korábban azt mondta, hogy éjjel-nappal orosz tüzérségi támadás alatt áll a terület, és a helyzet a régióban nagyon változékony. Korábban arra figyelmeztetett, hogy a helyzet súlyosbodhat, mivel a Kijev környékén elvonuló orosz erők a Donbasz térségére összpontosíthatják erőfeszítéseiket. (Sky News)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom