Aláírták a szerződést a kolozsvári HÉV megállóinak megépítésére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Aláírta a kolozsvári elővárosi vasút megállóinak kiépítésére vonatkozó, 1,4 milliárd lej értékű beruházási szerződését hétfőn Emil Boc polgármester.

Az elővárosi vasút összesen 23 állomására kiírt tendert a CON-A Operations, a lengyel ZUE Spolka Akcyjna és az UTI Construction and Facility Management alkotta társulás nyerte meg, írta az Agerpres. A beruházás a meglévő állomások korszerűsítését, illetve új megállóhelyek kialakítását is magában foglalja.

A beruházás teljes értéke 1,4 milliárd lej, ebből 1,1 milliárd lej Kolozsvár önkormányzatára, 270,5 millió lej pedig a Román Vasúttársaságra (CFR) jut. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból származó vissza nem térítendő támogatás értéke 1,1 milliárd lej, a projekt teljes elszámolható értékének 85 százaléka.

A kivitelezés a szerződés szerint az aláírástól számított 45 hónapig tart, de legkésőbb 2029. december 31-éig kell befejezni a beruházást.

A 48,8 kilométeres, Gorbó-Kisbács-Kolozsvár-Apahida-Zsuk-Bonchida között közlekedő járatokhoz a már meglévő vasúti síneket használnák. A kivitelezés felügyelésére vonatkozó közbeszerzési eljárás is lezárult már, a szerelvények megrendelésére kiírt licit még folyamatban van, emlékeztet a Cluj24.ro.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!