Kereskényi Gábor váltja Antal Árpádot az RMDSZ Országos Önkormányzati Tanácsának élén

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét választotta elnökévé az RMDSZ Országos Önkormányzati Tanácsa. Az RMDSZ-es polgármesterek, alpolgármesterek és önkormányzati képviselők legfőbb képviseleti, érdekegyeztető és tanácsadó testületét 2021-től Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere vezette.

Kereskényi Gábor megválasztásával erősödik a szervezeten belüli egyensúly, és nagyobb hangsúlyt kap a Partium tapasztalata, hangja és ereje, írta hétfőn Facebook-oldalára Kelemen Hunor.

„Szatmárnémeti polgármestereként megmutatta, hogy következetes munkával, világos iránnyal és jó csapattal egy megtorpant várost is lendületbe lehet hozni. Fejlődést, biztonságot és bizalmat hozott a városnak. Erre a lendületre számítunk az új feladatában is. Köszönöm Antal Árpádnak, hogy nehéz időkben vezette ezt a testületet, és hatékonyan képviselte a helyi közösségek érdekeit. A stratégiai gondolkodására és tervezésére ezután is nagy szükség lesz” – fogalmazott az RMDSZ elnöke.

Antal Árpádot 2025 őszén az RMDSZ stratégiai igazgatójává nevezték ki, így ő lett a szervezet második embere Kelemen Hunor után. Nem sokkal ezután lemondott a sepsiszentgyörgyi RMDSZ elnöki tisztségéről, hogy az új feladatra koncentrálhasson, amely a megfogalmazása szerint a 2028-as önkormányzati és parlamenti választásokra való felkészülésről szól.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!