Megbírságolták a bukaresti Dinamót a csíkszeredai mérkőzésen történt incidensek miatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A vendég bukaresti Dinamo 5000 lejes pénzbírságot, a házigazda FK Csíkszereda pedig figyelmeztetést kapott a július 15-i FK Csíkszereda–Dinamo mérkőzésen történt incidensek miatt, határozott szerdai ülésén a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Hotnews szerint.

Az FK Csíkszereda történelmének első szuperligás mérkőzésén a bukaresti szurkolók magyarellenes rigmusokat skandáltak és „a körmeitek alatti föld is román” feliratú molinót feszítettek ki a Székelyhon beszámolója szerint.

A lap arról is beszámolt, hogy a Dinamo drukkerei a meccs előtt felmásztak a kerítésre, ráadásul a stadionban a számukra fenntartott 125 helyre nagyobb létszámban próbáltak bejutni, ezért végül összetűzésbe kerültek a csendőrökkel.

A Gazeta Sporturilor akkor arról is írt, hogy az FK Csíkszereda szurkolói Nagy-Magyarország körvonalait és Magyarország címerét ábrázoló pólókkal érkeztek a lelátóra.

A Dinamót egyébként az FCSB elleni derbi miatt is megbüntette a fegyelmi bizottság, a mérkőzésen történt incidensek miatt 7500 lejre bírságolták, a FCSB-t pedig 10 ezer lejre.

Megbüntették a szerdai ülésen a Kolozsvári CFR trénerét, Dan Petrescut is, akit kiállítottak a csapata és az Universitatea Craiova közti mérkőzésen, mert hevesen tiltakozott egy játékvezetői ítélet miatt. Dan Petrescu ötezer lejes büntetést kapott és három bajnoki mérkőzéstől eltiltották.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!