Zaklatta, megfenyegette, majd elütötte volt élettársát egy férfi Konstanca megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Volt élettársa életére tört egy férfi Konstanca megyében pénteken, tájékoztat a News.ro hírügynökség. A gyanúsított autójával felhajtott a járdára, ahol a nő közlekedett, és elütötte őt. Az elkövetőt előzetes letartóztatásba helyezték, a sérült nőt kórházba szállították.

A férfi azt állította, baleset történt, és nem akarta megölni a nőt, azonban a hatóságok megállapították, pár hónappal korábban halálosan megfenyegette őt, hogy rávegye, folytassák a kapcsolatot. A férfi rendszeresen zaklatta a nőt az utóbbi időben: naponta felbukkant lakása előtt vagy a munkahelyén, próbálta rávenni a kibékülésre, azzal is fenyegetve, hogy megöli, ha más társkapcsolatot kezdeményez.

A nő korábban értesítette a rendőrséget a zaklatásokról, azonban a férfi írásban vállalta, hogy felhagy ezzel a viselkedéssel. Az ügyészek azzal indokolták a megelőző intézkedések hiányát, hogy a nő nem tett büntetőfeljelentést.

A baleset körülményeinek részletes vizsgálata során kiderült, hogy az elkövető egy jobbkanyarhoz érve nem lassított, hanem rálépett a gázra és áttért a szemközti forgalmi sávba, majd szándékosan a járdán haladó nő felé kormányozta járművét. Hátulról ütötte el az áldozatot, majd áttörte az út menti vasbeton kerítést, és végül egy garázsajtónál állt meg.

Ha családon belüli / nők elleni erőszak miatt segítségre van szüksége, hívja az áldozatok megsegítése céljából működtetett 0800 500 333-as ingyenes, zöld telefonszámot, vészhelyzet esetén pedig az 112 segélyhívószámot.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!