Kétnapos kényszerszünet után újraindultak a Korond-patak elterelési munkálatai Parajdon

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kétnapos kényszerszünet után pénteken újraindultak Parajdon a Korond-patak elterelési munkálatai – számolt be a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat beruházási igazgatója.

Nicolae Sebastian Șoltuz a találkozón kijelentette, hogy a munkálatokat a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt kellett felfüggeszteni. Elmondta, hogy a két napos kiesés késést okoz, de remélik, hogy a jövő hét végére a Korond-patak vize már csöveken fog áthaladni a sóbánya fölötti területen.

Az igazgató beszélt arról is, hogy az elmúlt huszonnégy órában enyhén növekedtek a földbeomlások a veszélyeztetett területen, de ez előrelátható volt. Hozzátette, hogy a bányában lévő víz szintje az elmúlt két napban 11 centiméterrel emelkedett egy föld alatti forrás miatt.

A Maros vízügyi igazgatóság vezetője, Ovidiu Ianculescu elmondta, hogy a Korond-patak vízhozama az esőzések miatt megnőtt, péntekre azonban jelentősen csökkent, víz sótartalma pedig változatlan maradt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!