A parajdi bányánál zajló munkálatoknál 18 napos késéssel számol a kivitelező

A tervezett július 1-je helyett július 18-ra fejeződhet be a Korond-patak elterelése a parajdi sóbányánál a kivitelező jelenlegi becslései szerint, írta Nicolae Sebastian Șoltuz keddi sajtótájékoztatója alapján a Székelyhon. A Salrom országos sóvállalat beruházási igazgatója szerint a patak elterelését nehezíti, hogy a meder kanyarulatát kell követni a vezetékekkel.

A szakember arról is beszámolt, hogy öt milliméternyi vízszintes irányú elmozdulást jeleztek a Dózsa bányánál a földmozgást ellenőrző mérőműszerek az elmúlt négy napban, máshol azonban nem történtek hasonló események. Mint mondta, múlt hétvégén 19 eseményt mértek a műszerek, valamint kisebb omlások is történtek a munkatelepen. Az igazgató szerint ezek nem adnak okot aggodalomra.

Șoltuz szerint a bányában lévő víz sótartalma enyhén növekedett (318 g/l), de a szintje és hőmérséklete nem változott.

A hétfő esti esőzések miatt négy centiméterről nyolc centiméteresre nőtt a Korond-patak mélysége a bányarész előtti szakaszon, itt és az Egres-pataknál is újraindították a víz szivattyúzását, mondta Răzvan Obreja, a Maros Vízügyi Igazgatóság sürgősségi eseteket kezelő csoportjának vezetője a Székelyhon szerint.

Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!