Szigorítanák a bérpótlékok odaítélésének feltételeit az uniós projektekkel dolgozó közalkalmazottaknál
Szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötné Cseke Attila fejlesztési miniszter az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát egy július elsején közvitára bocsátott tervezet értelmében, derül ki a miniszter közleményéből.
Cseke Attila szerint a cél egy érdemalapú rendszer bevezetése a közigazgatásba, így tehát csak azok kapnak majd bérpótlékot, akikről úgy ítélik, valóban megdolgoztak érte, kivették a részüket az uniós források lehívásában és a települések fejlesztésében. Ezt két szempont alapján bírálják majd el: a beruházás értéke, illetve az az idő, amelyet a közalkalmazott az adott hónapban a projektnek szentelt, figyelembe véve a haladási jelentéseket. A két mutató (a legdolgozott idő és a projekt értéke) és az előrelépés mértékének függvényében a bérpótlék 5% és 50% között változhat.
A Számvevőszék is ellenőrizheti a haladási jelentést, és amennyiben kiderül, hogy az nem felel meg a valóságnak, a jogtalanul megszerzett összegekért felelősségre vonhatók a beruházáson dolgozók, a jóváhagyási folyamatban részt vevő személyek, valamint a hitelutalványozó. A jogszabály szeptember 1-jén léphet hatályba.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom