Szigorítanák a bérpótlékok odaítélésének feltételeit az uniós projektekkel dolgozó közalkalmazottaknál

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötné Cseke Attila fejlesztési miniszter az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát egy július elsején közvitára bocsátott tervezet értelmében, derül ki a miniszter közleményéből.

Cseke Attila szerint a cél egy érdemalapú rendszer bevezetése a közigazgatásba, így tehát csak azok kapnak majd bérpótlékot, akikről úgy ítélik, valóban megdolgoztak érte, kivették a részüket az uniós források lehívásában és a települések fejlesztésében. Ezt két szempont alapján bírálják majd el: a beruházás értéke, illetve az az idő, amelyet a közalkalmazott az adott hónapban a projektnek szentelt, figyelembe véve a haladási jelentéseket. A két mutató (a legdolgozott idő és a projekt értéke) és az előrelépés mértékének függvényében a bérpótlék 5% és 50% között változhat.

A Számvevőszék is ellenőrizheti a haladási jelentést, és amennyiben kiderül, hogy az nem felel meg a valóságnak, a jogtalanul megszerzett összegekért felelősségre vonhatók a beruházáson dolgozók, a jóváhagyási folyamatban részt vevő személyek, valamint a hitelutalványozó. A jogszabály szeptember 1-jén léphet hatályba.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!